Genel

Mobil Reklamcılık

  Tanıtımlar bir markanın yayılabilmesi için en gerekli unsurdur. Bu işlemi doğru bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için de bir dijital ajansa ihtiyaç duyarsınız. Çalışacağınız dijital ajansını iyi seçmek gerekir. Çünkü bu yalnızca iş birliği değil aynı zamanda güven kavramının gerektiği bir noktadır. Her ne kadar günümüzde çok fazla dijital ajans olsa da kaliteli olanı bulmak zordur. Sizler dijital ajans seçmeye başlamadan önce birkaç kriter belirleyerek sizin için iyi olanı belirleyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz bu kriterler kişisel ya da genel maddeler olabilir. Bunlardan birkaçı şunlardır.

  • Ön Görüşme

 Hazırlanacak olan taslağın bel kemiği bu noktada oluşmaktadır. Dijital ajans sizlerle bu şekilde iletişim haline geçmek zorundadır. İhtiyacınız olanı anlayabilmek ve ardından ona göre işlem yapabilmelidir. Bu ön görüşmede yapılacak olan bilgi alışverişi tamamen kişiye özeldir. Aksi takdirde asla başarıya ulaşılamaz. Herkese aynı şekilde hizmet sunan, aynı tasarımlar ve aynı grafiklerle rakiplerinizden farkınız olamaz. Sizleri ön plana çıkarabilecek bu farkı oluşturabilmek için orijinallik kavramı ön planda olan dijital ajans ile çalışmalısınız.

  • Taslak ve Sonuç

Ön görüşmenin ardından sizlere verilecek hizmet ile ilgili bir taslak sunar. Hazırlanan bu taslağın kalitesine göre iş ortaklığına gidilip gidilmeyeceğini görebilirsiniz. Çoğu dijital ajansta ön görüşmeyi sağlamadığı için kişiye özel teklif sunamayacaklarını anlayabilirsiniz.

  • Referanslar

En kolay ve anlaşılması mümkün olan yöntemlerden biri de referanslardır. Çalışmayı düşündüğünüz dijital ajansın sahip olduğu referansları inceleyebilir ve önceki deneyimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 Mobil Reklamlar ve Dijital Ajans

  Mobil ekranlar küçük ekranlı cihazlar için hazırlanan tanıtımlardır. Teknolojinin yükselmesiyle birlikte açılan yeni alanlardan yalnızca biridir. Bu alternatifin oluşmasındaki en önemli sebepte telefon marka sahiplerinindir. Rakip firmalar fiyat konusunda birbiriyle yarışırken fiyat düşürmek zorunda kaldılar. Düşürülen bu fiyatlar için yeni bir gelir elde edilmek zorundaydı. Bu da ortaya mobil reklamcılık gibi satıcıya ve marka sahiplerine yardım eden alternatifleri gün yüzüne çıkardı.

 Mobil reklamı diğerlerinden ayıran en önemli faktör bireylere direkt olarak hitap etmesidir. Yapılan bu tanıtımlarda GSM tabanlı müşterilere de ulaşılabilir. Birçok markanın büyümesinde büyük katkılar sağlayan bu yöntem yeni oluşturulan markalar içinde oldukça büyük avantaj sağlıyor. Birçok uzman ve uluslararası yatırımcılar bu konu hakkında oldukça büyük bir bütçe ayırmış durumda. Eğer sizler de bu konu hakkında yardım almak ve en iyi şekilde hizmet edinmek istiyorsanız web sitemizden teklif alabilirsiniz. Alacağınız bu teklifler yukarıda bahsettiğimiz gibi adımlarla gerçekleşecektir. Hedef kitleyi tanıma ve daha sonra doğrudan alıcıya ulaşan tanıtımlar hazırlamak oldukça kısa sürede gerçekleşecektir.

 Yönlendirme ve Bilgilendirme

  Yaş grupları ve cinsiyet farklılıkları olan ürünler doğrudan alıcıya özel olarak iletilebilmektedir. Kullanıcılar hem kendi markalarını tanıtırken aynı zamanda da yapmış olduğu kampanyalar hakkında bilgilendirme sağlayacaktır.

  Tüm bu bilgilendirmeler aslında markanıza olan ziyaretçi akımını da hızlandıracaktır. Mobil reklamların en çok tercih edilmesinin sebebi de dünya üzerinde neredeyse herkesin bir cep telefonuna sahip olmasıdır. Televizyon gibi belirli gruplara tanıtım yapmaktansa bireysel olarak ulaştırmak alıcı tarafından kesin ulaşım sağlıyor.

  Yapılan mobil reklamların başarıya ulaşması için orijinallik ve güven kavramları hakim olmalıdır. Ancak bu şekilde hedef kitleye ulaşılabilir ve kalıcı olarak iş birlik sürdürülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu